TÁMOP - 3.4.3 - 08/2-2009-0085 projektjének ismertetése

Szerző: admin dátum: 2010. április 1..  • 

Orosháza Város Általános Iskolája és Pedagógiai Szolgáltató Intézménye
"Alföldi gyöngyszemek"

TÁMOP - 3.4.3 - 08/2-2009-0085
projektjének ismertetése

Projektmenedzsment:
   Projektmenedzser: Mucsi Ágnes
   Szakmai vezetõ: Sitkei Anikó
   Pénzügyi vezetõ: Petrus Istvánné
   Projektasszisztens: Molnár Lászlóné

Megvalósítási idõszak: 2010.04.01 - 2011.08.31.
Támogatás összege: 19.565.000.- Ft

A pályázat célja:
   Az iskolai tehetséggondozás feltételrendszerének fejlesztése.
   A pedagógusok szakmai-módszertani felkészítése.
   Az iskolai tehetséggondozási tevékenységek és programok (tanulmányi versenyek) ösztönzése, elterjesztése.
   Tehetség felkutatását lehetõvé tevõ módszerek alkalmazása, elterjesztése.
   Tehetségek felismerését elõsegítõ programok fejlesztése.
   Tehetséggondozás módszereinek, eszközeinek elterjesztése a közoktatásban.
   Bekapcsolódás az országos tehetségpont hálózatba.

Tevékenységek:
   Pedagógus továbbképzés
   Egyéni programtervek készítése
   Tehetséggondozó programok mûködtetése
   Tanulmányi versenyek szervezése
   Versenyek lebonyolítása
   Programok mûködtetéséhez szükséges eszközök beszerzése

Bevont tagintézmények:
   Czina Sándor Tagintézmény,
   Eötvös József Tagintézmény,
   József Attila Székhelyintézmény,
   Vörösmarty Mihály Tagintézmény.
A pályázatba bevont versenyek, tehetséggondozó programok száma 16, melyet 15 pedagógus valósít meg.

Bevont programok:
Czina Sándor tagintézmény:
   1) Kistérségi Arany Dobókocka Matematikaverseny
      Megvalósító pedagógus: Adamcsik Norbert
   2) Mûvészeti Szemle
      Megvalósító pedagógus: Kunstár Sándorné

Eötvös József tagintézmény:
   3) Városi Számítástechnika Verseny
      Megvalósító pedagógus: Makóné Csicsely Anikó
   4) Természettudományi Vetélkedõ
      Megvalósító pedagógus: Varga Lászlóné
   5) Dél-békési Szónoklatmondó Verseny
      Megvalósító pedagógus: Fésûné Bálint Gizella
   6) Kísérletezõ Kisfizikusok Versenye
      Megvalósító pedagógus: Makóné Csicsely Anikó
   7) "Kaláris" gyermektánc tehetséggondozó program
      Megvalósító pedagógus: Orbánné Kovács Ilona

Székhely intézmény:
   8) Kistérségi József Attila Szavalóverseny
      Megvalósító pedagógus: Lazanyecz Anikó
   9) Kistérségi Írásbeli Idegen Nyelvi Verseny
      Megvalósító pedagógus: Benkõ Erika
   10) Kutató Gyerekek Konferenciája
      Megvalósító pedagógus: Dr. Kincses Istvánné

Vörösmarty Mihály tagintézmény:
   11) Kistérségi Szóbeli Idegen nyelvi Verseny
      Megvalósító pedagógus: Jankó Béláné
   12) Szakiskolások Megyei Informatika Versenye
      Megvalósító pedagógus: Bordásné Nyiregyházki Mária
   13) Kistérségi Mesemondó Verseny
      Megvalósító pedagógus: Csányi Judit
   14) Kistérségi Környezetismereti Verseny
      Megvalósító pedagógus: Tompáné Barabás Edit
   15) Kis polihisztor verseny
      Megvalósító pedagógus: Tornyi-Molnárné Budácsik Anita
   16) Robotika szakkör
      Megvalósító pedagógus: Líbor Roland